SWL ve SF

Emniyet iş yükü ve Emniyet Faktörü

SWL - Emniyetli iş yükü - BİG BAGnın maksimum taşıma ağırlığı

FIBC (Esnek ara yığın konteynırları) belirli bir Emniyet İş yükü (SWL) için tasarlanmıştır. Ortak SWL'ler 500kg, 1000kg, 1200kg, 1250kg, 1500kg veya 2000kg'dır. SWL, müşteri tarafından belirlenir. Genellikle Güvenlik iş yükü, 24 veya 25mt'lik bir kamyon üzerinde maksimum bir yük ağırlığı elde etmek üzere seçilir. Büyük torbanın büyüklüğüne bağlı olarak genellikle 1000 veya 1250 kg'lık bir SWL'ye sahiptirler. Daha yüksek SWL, kullanılan daha güçlü FIBC kumaşı ile sonuçlanır .

SF - Emniyet faktörü - Tek kullanımlı ve çok kullanımlı big baglar

Tek kullanımlı big bag

BİG BAG genellikle yalnızca bir kez kullanılır . Dolgulanır ve boşaltılan bir müşteriye satılır. Genelde FIBC'yi daha sonra toplamak ya da müşteriden boş torbayı geri vermesini istemesi ekonomik değildir . Çoğu kez FIBC gıda endüstrisinde kullanılır ve bunları tekrar kullanmak için hijyenik olmaz. Bazen FIBC'ler asla boşaltılamaz ve kalıcı bir atık çantası olarak hizmet ederler. Tek yönlü FIBC için Güvenlik Faktörü (SF) 5: 1'dir, yani toplu torbanın emniyet iş yükünün (SWL) beş kez test teçhizatına erişmesinden sonra patladığı anlamına gelir.

Tek kullanımlı big bag ler "onarılamaz". Bu BİG BAGı tekrar kullanmasına izin verilmiyor.

Çok Kullanımlı BİG BAG

Bazen çok amaçlı bir BİG BAG, tek bir kullnımlıdan daha ekonomiktir. Genellikle, bütün big bagler aynı yerde boşaltılıp kolaylıkla toplanabilirler. Ayrıca, gıda bir bigbag olmamalıdır. Bu durumda büyük poşetler dolum yerine geri döndürülebilir ve sınırlı sayıda tekrar kullanılabilir . Bu çoklu yolculuk toplu torbaları daha kuvvetli bir şekilde inşa edilmiş ve 6: 1'lik bir emniyet faktörü (SF) elde edilmiştir; bu da, toplu torbanın test sırasında güvenlik iş yükünün (SWL) altı katından sonra patladığı anlamına gelmektedir . Çok dolaşımlı toplu torbalar üzerinde, daire sayısını saymak için ek bir çoklu seyahat etiketi eklenebilir. Elbette çoklu yolculuk FIBC sonsuza kadar kullanılamaz. Bununla birlikte, ne sıklıkta kullanılmaları gerektiği konusunda bir kural yoktur.

Çok turlu BİG BAG tamir edilemez. Hasarlı çoklu yolculuk BİG BAG kullanılmamalıdır. Farklı gezilerinde FIBC'ye farklı materyallerin doldurulmasına izin verilmez.

SWL ve SF'nin sertifikalandırılması

Tüm FIBC'lerimiz saygın test enstitülerince kurum içi veya sertifikalı olarak test edilmiştir . Sertifika, güvenlik iş yükünü ve güvenlik faktörünü belirtir. İstek üzerine FIBC'niz için test raporları teslim edeceğiz.

big bag Etiketleme

Her big bag SWL ve SF'sini açıkça belirten bir etiketi vardır.

UN big bag

Tehlikeli mallara mahsus big bag bir SWL'ye ve maksimum istifleme yüküne sahiptir, ancak SF içermez. Onlar her zaman tek  kullanım içindir.