Kumaş

Güçlü Kumaş mallarınızı verimli bir şekilde korur

Dokuma polipropilen kumaş,

  • Kumaş ağırlık (örneğin 165g / m 2 , 180g / m 2 , 200 g / m 2 )
  • Lamine (hiçbiri veya + 30 g / m 2 )
  • renk (beyaz)
  • UV koruması (150kly)

Kumaş ağırlığı

Gövde kumaşı

Kumaş ağırlığı çoğunlukla BİG BAGnın SWL ve SF'lerine bağlı . Genellikle müşteri , FIBC'nin hangi kumaş kuvvetine sahip olması gerektiğine karar vermek zorunda değildir; çünkü bu,  SWL ve SF'ye ve ilgili sertifikalara göre kararlaştırılmıştır . Ancak, bir müşteri her zaman daha güçlü bir BİG BAG almak için kumaş ağırlığı üzerinde bir yükseltme sipariş edebilirsiniz . Daha yüksek kumaş ağırlığı (GSM) , big bag daha küçük bir göbeğine yol açacak ve büyük torbayı fiziksel hasarlara karşı daha dayanıklı hale getirecektir . Standart kumaş ağırlıkları 165, 180 ve 200 g / m 2 .

Giriş ağızlarının, eteklerin ve çıkış ağızlarının kumaş ağırlığı

Giriş ve boşaltma muslukları ve etekler genellikle 70g / m 2 veya alternatif olarak 100g / m 2 daha hafif bir bezden yapılır . Bunlar varsayılan olarak kaplanmıştır. Hafif bir bez kullanmanın temel avantajları bezin yumuşak olması, böylece katlanması, açılması ve bağlanması daha kolay olmasıdır.

LAmine

Big Bag kumaşı lamine veya laminesiz olabilir. lamine 30 gr / m arasında bir ilave polipropilen tabakasıdır 2 . Bu, kumaşa su geçirmez olmasını sağlar, böylece kumaştan herhangi bir nem geçiremez ve FIBC'den gelen ince malzemelerin sızıntısı önlenir . Lamine büyük poşetler genellikle büyük torbanın dikişlerini kapatmak için toz geçirmez dikişlere sahiptir . Kaplamanın ek bir avantajı, kumaşın "yapışmasını" sağlar, böylece gevşek iplikler düşebilir ve FIBC'yi kirletebilir. Kaplamanın dezavantajı tabii ki biraz daha yüksek maliyettir. Bazen, big bag biraz nefes alması gerekmekte ve bu da lamine ile engellenmektedir.

Renk

FIBC için en yaygın renk yaklaşık% 95 pazar payıyla beyazdır. çoğunlukla karbon siyahı BİG BAG için kullanılan siyah renktir. Herhangi bir renkte toplu torba üretebiliyoruz ancak bu sadece büyük siparişler için ekonomiktir. Kumaş ne renkte olursa olsun, biz tarafımızdan basılabilir .

UV koruması

Tüm kumaşlarında standart olarak 150 kly UV koruması kullandı. Bu, bir yıldan daha fazla güneş ışığına maruz kalan kumaşın başlangıçtaki gücünün% 50'sine sahip olması gerektiği anlamına gelir. 150kly, Avrupa'nın güneyindeki güneş maruziyetine eşittir.

Teknik dokular sayfamızda kumaşlarımız hakkında daha fazla bilgi edinin .