Sızdırmazlık fitili ve dikiş ipleri

Her bir malzeme için, big bag torbaların sızdırmazlığı için en uygun çözümü buluyoruz

FIBC'yi sızdırmaz ve dikiş yapmak için çeşitli seçenekler vardır. Kullanılacak toz geçirmez dikiş türü, büyük torbaya doldurulacak malzemeye bağlıdır.

Toz koruyucu şeritler

FIBC toz geçirmez yapının çeşitli seviyeleri vardır. Kullanıcılar ihtiyaçlarını karşılayan toz geçirmez düzeyini seçebilirler. Alıcının big bag tecrübesi yoksa, satış yöneticilerimizin gereksinimlerini karşılayan bir önerisi var. Sonra, bu tür malzeme için pratikte kanıtladığı toz geçirmezlik derecesi önerilir.

Jumbo torbanın gövdesi üzerinde sızdırmazlık şeritleri düzenlenebilir:

  • FIBC boyunca,
  • Torbanın yüksekliği boyunca, altta ve çıkış ağzında,
  • Sadece dip ve çıkış ağzında,
  • Veya sadece kaplanmamış Q-çantaları durumunda bölmelerde.

Sızdırmazlık olmadan
Big bag sadece bir iplikle dikiliyor. Bu tür sızdırmazlık, taneli malzemeleri (tahıl gevreği, geri dönüşüm, pelet, briket, granül ...) ambalajlamak için kullanılır; toz geçirmez bantlar olmadan FIBC'de paketlenebilen çok geniş bir ürün yelpazesi vardır.
tek sızdırmazlık bandı
FIBC'yi bir sızdırmazlık şeridi ile dikmek, kristal şekeri ve granülleri ambalajlamak için kullanılır.
çift sızdırmazlık şeridi
Büyük toz torbalar iki toz geçirmez bantla dikiliyor. Bu tür sızdırmazlık maddeleri, un, işlenmiş tahıllar, kuvartz kumu ve diğer pek çok ambalaj için kullanılır. En yaygın türüdür.
Üç sızdırmazlık şeridi
BİG BAGı üç sızdırmazlık şeridi ile dikmek. Bu tip, iki toz geçirmez bant ve kumaş arasında üçüncü bir toz geçirmez bantla sızdırmazlığı içerir. Süt tozu, kalsiyum karbonat, toz, tebeşir, nişasta .... ve torbanın yüksek basınç altında doldurulması durumunda kullanılır. Thrd toz geçirmez bant tüm dikişlere veya alternatif olarak yalnızca kritik dikiş üzerine ilave edilebilir. Masrafları azaltmak için alt ve çıkış izolasyonu.
pe ile big bagler
Torbadaki bir pe en iyi toz geçirmez korumayı sağlar . PE, çok tozlu malzemeler veya sıvı kireç, su gibi sıvı malzemeleri ambalajlamak için kullanılır. Birkaç in vitro türü vardır, daha fazla bilgi için lütfen FIBC PE bölümümüzü ziyaret edin .
astarlı big bag
Çift big bag, normal bir BİG BAGnın içinde bir Q-Çantasıdır. Astar ile birlikte büyük bir torba gibi benzer bir toz tozu elde etmek için ve aynı zamanda bir Q-Bag'e sahip olmak için, ancak çok pahalı olacağı bir Q-astarı kullanmadan kullanılmaktadır.


Toz geçirmez Q-bag

Q-bag standart BİG BAGa göre BİG BAGın köşelerinde bulunan bölümler (bölmeler) ile farklılık göstermektedir. Bölmeler, bir, iki veya üç sızdırmazlık şeridi bulunan bir sızdırmaz şeritsiz olabilir.

Dikiş türevleri

Dikiş seçenekleri pek çok seçenek vardır. Üretim sırasında, big bag kapasitesine bağlı olarak hangi dikişlerin kullanıldığı belirlenir.

Tek Zincir dikiş
Çift Zincir dikiş
Herakles (Overlok)
Herakles (Overlok) + Zincir dikişi (Emniyet dikişi)