BİG BAG alt ve boşartma sistemleri

Büyük big bag boşaltılmasını kolaylaştırmak için alt tasarım seçin

 

Son kullanıcıların FIBC boşaltma sistemine bağlı olarak, farklı dökme çanta tabanları türleri vardır. En yaygın türleri şunlardır:

Düz taban

Bu tür BİG BAG, alt kısmı keserek FIBC'yi boşaltma fırsatı sağlar. Bu, en ucuz bir torba torba türüdür (toplu torba yalnızca bir kez kullanılabilir). Aynı zamanda, toplu torbayla birlikte gömülecek veya yanacak atıkların ambalajlanması için de kullanılır. İnşaat sektöründe, düz bir tabanı olan torbalar taburcu edildiğinde sık sık üzülürler.

Çıkış ağzı

Big bag boşaltmak için standart seçenektir. Delikli genişlik (çap) aralığı 25 cm'den 65 cm'ye kadar değişir. Boşaltma bacası uzunluğu, en azından ağız çapı değerinde olmalıdır. Standart uzunluk 50 cm'dir.

boşlatma bacası için üç bağlama stili vardır:

  • Standart - bacanın ortasına 60 cm uzunluğunda dikilmiş kravat
  • Kuğu boynu - iki kez katlanmış ve bağlanmış baca
  • B-lock - çıkış akıtıcısına yerleştirilen bantlı plastik kilit, malzeme akışının manuel olarak ayarlanmasına uygundur


Çıkış bacası + Rozet kapağı  - FIBC'nin taşınması ve taşınması esnasında musluğun zarar görmemesi için ilave musluk koruması. Rosettes hafif kumaştan dikilir. Rozet bağlandığında, FIBC düz bir tabana benziyor.

Çıkış bacası + yıldız kapanışı - Yıldız kapanma, ağır kumaştan yapılmış ve yıldız gibi görünen özel bir rozet kapanış türüdür.

Çift boşaltma bacası(rozet) - iç ağzı korumak için çift ağız kullanılabilir.

Çıkış bacası + kapak - kapak, ağır kumaştan yapılmış ve büyük bir torbanın tabanını nemden koruyan bir kapaktır. Kanat, FIBC'nin tabanına bir bant ile tutturulmuştur.

Etekler

Etek, büyük bir çantanın alt kısmını açmak için kullanılır. Etek açıldığında, toplu torbanın tamamı açıktır. Etek, yükün çoğuna dayanamaz; bu yüzden genellikle bir kapak kapanmasına benzer bir kapak veya bir sistemle kaplanmalıdır. Tabandaki etekli BİG BAG, musluktan boşaltılması zor malzemeler için kullanılır, örneğin talaş, turba.

Etek + Flap

Bu durumda kanat çoğunlukla toplu torbanın yükünü taşımaya yarar. Ağır kumaştan yapılmış, alt tarafın bir tarafına dikilmiş ve BİG BAG tabanının geri kalan üç kenarına bağlanmış sabittir.

Konik taban

Konik tabanı olan Jumbo poşetler, malzemenin büyük torbadan boşaltılmasını kolaylaştırır. Bir jumbo torba içinde paketlenmiş bazı ürünler, büyük torbanın köşelerinde birikmeye meyillidir; bu da, malzemeyi boşaltırken bir sorun oluşturur; bu nedenle, kullanıcı malzemeyi taburcu ederken torbayı sallamalıdır. Konik BİG BAGın alt kısmı koniktır, böylece büyük torbayı boşalttığınızda tüm malzeme kolayca ağza akar.