big bag boyutları

Alanınızı maksimuma kullanın, nakliye ve stok maliyetlerini azaltın

 

big bag boyutunu seçin

İhtiyacınız olan BİG BAGın boyutlarını doğru bir şekilde belirlemek için aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurmalısınız:

  • big bag paketlenmiş olan ürünün yoğunluğu (her ürünün, büyük torbanın boyutunun hangisinin belirleyeceğine dayanan belirli bir ağırlığı vardır)
  • Big bag doldurulması ve boşaltılması için özel koşullar
    • Bir dolum makineniz varsa, makinenin sınırları içinde big bag boyutunu seçmelisiniz
    • Müşterileriniz işlemek veya boşaltmak için sınırlı bir kabiliyete sahipse, gereksinimlerine uymanız gerekir
  • Ürün taşıma ve depolama koşulları. Big bag (kamyon, konteyner veya tren vagonu, gemi) taşıyacak olan aracın genişliği, uzunluğu ve yüksekliği, bir FIBC'nin boyutlarının belirlenmesinde, ayrıca rafların boyutları ve depo alanının organizasyonu için önemli bir rol oynamaktadır.

BİG BAG yüksekliği

Standart big bag yüksekliği yoktur, bu nedenle 50 cm'den 250 cm'ye kadar değişebilir. Bir FIBC'nin kararlılığı için, yüksekliğin kısa tarafın iki katından daha fazla olması önerilmez. Yükseklik, daha kolay dolum için gerekli malzeme miktarına +% 10 boş alana tam olarak uyacak şekilde belirlenir.

big bag boyutları hakkında

big bag boyutu nedir?

BİG BAGnın boyutu, FIBC gövdesinin genişliği, uzunluğu ve yüksekliğinden oluşur. Big torbaların giriş ve çıkışlarının boyutları ve ilmek uzunluğu FIBC boyutunun bir parçası olarak düşünülmemelidir.

Dış ve iç boyut

Büyük bir çantanın boyutlarını belirlerken, dış ve iç boyutların eşit olmadığını unutmamalıyız. Bir toplu torbanın dış boyutu, iç boyuttan 4 cm daha büyüktür (örn. Dış boyut 95x95 cm ise iç boyut 91x91 cm'dir). Dış boyut kumaşın başından sonuna kadar ölçülürken iç boyut dikişten dikişe kadar ölçülür. Ambalaj malzemesi için kullanılabilen alan iç kısımdadır.

BİG BAG göbeği

Büyük bir torba malzeme ile doldurulduğunda çapı, boş bir büyük torbanın boyutundan yaklaşık 25 cm daha büyük olur. Bu problem, dolumdan sonra karnın oluşmasını önlemek için büyük torbanın köşelerine bölmeler yerleştirerek çözülebilir. Bu BİG BAGın çapı sadece 10-15 cm kadar artar.